Даніель Бузер


Встановлення імплантатів в лунки видалених зубів: концепція ранньої  імплантації з контурною аугментацією та направленою регенерацією кістки

Сьогодні наявність інтактних стінок лицевої кістки вважається важливою передумовою для естетичного результату протезування на імплантатах. За останні 15 років результати до клінічних, клінічних і рентгенологічних досліджень суттєво покращили наші знання щодо анатомії та змін кістки і м’яких тканин після видалення зубів у фронтальному відділі верхньої щелепи. Як наслідок цього, вважається, що відбудова достатньої висоти і товщини лицевої кісткової стінки при встановленні імплантатів є необхідною у більшості пацієнтів, якщо приорітетом є задовільний естетичний результат. Для досягнення передбачуваного успішного естетичного результату з малим ризиком ускладнень важливими є нижченаведені клінічні рішення, так звані «первинні завдання імплантологічного лікування»:

— Коли встановлювати імплантат після видалення зуба

— Які біоматеріали використовувати для оптимізації результату регенерації з GBR

— Які способи загоєння (з зануренням чи без занурення) підходять краще.

Протягом останніх 15 років наші протоколи лікування з застосуванням GBR булиретельно модифіковані для того, щоб зробити імплантологічне лікування більш приємним для пацієнта. Ці, так звані «вторинні завдання імплантологічного лікування» включають: 1) мінімальну кількість хірургічних процедур з відшаруванням слизової, 2) зменшення болючості, спричиненої забором кістки чи м’якотканинних трансплантатів, 3) скорочення періоду загоєння. Однак, ці зміни не повинні негативно впливати на вище перелічені первинні завдання лікування. В Бернському Університеті Раннє Встановлення Імплантатів з одночасною контурною аугментацією з використанням GBR вперше було проведено в 1998 році і на протязі 5 років ця процедура поступово вдосконалювалась. Задокументована методологія була представлена в 2008 році (Buser et al. Int J Periodontol Rest Dent 2008). В лунках видалених зубів раннє встановлення імплантатів – через 4-8 тижнів після видалення – є одним з методів лікування, метою якого є загоєння слизової в ділянці імплантації. Протягом цього періоду загоєння можна збільшити товщину кератинізованої слизової, дати резорбувати всій незрілій кістці і отримати спонтанне потовщення м’яких тканин, що є перевагою для подальшої імплантації. Після відшарування слизової у формі трикутного клаптя імплантат встановлюють в правильному 3D положенні після аугментації дефекту лицевої кістки з використанням стружки автогенної кістки, взятої місцево, контурної аугментації з використанням кісткового замінника з повільним темпом заміщення, такого як DBBM (Bio-Oss), закриття резорбуючою колагеновою мембраною (Bio-Gide) та первинним закриттям рани без натягу з послаблюючими  розтинами періосту. Відкриття проводиться через 6-8 тижнів з допомогою «рunch»техніки для сприяння кодиціонуванню м’яких тканин. В презентації буде не лише представлено деталі хірургічної процедури, але й результати двох перспективних досліджень з аналізом CBCT (Buser et al. JDR 2013; Buser et al. J Periodontol 2013) та одного дослідження з біопсією людини (Jensen et al. J Periodontol 2014).